آب نیک می ماند با آبنیک

تا پیش از قرن بیستم، فاضلاب‌های ناشی از فعالیت‌ انسان چه از نوع شهری یا صنعتی به راحتی از طریق خود‌پالایی توسط طبیعت تصفیه و دفع می‌شد، ولی در اثر رشد بی‌رویه جمعیت، افزایش امکانات شهرنشینی، افزایش مصرف سرانه آب ، رشد روز افزون و سریع صنایع و …  فرآیند تولید فاضلاب‌ تسزیع گردید، به طوریکه طبیعت توان خود پالایشی این حجم در حال افزایش فاضلاب را دیگر نداشت، سهم عظیم آلودگی آب‌ها به وسیله فاضلاب و پساب‌ها زمانی بیشتر آشکار خواهد‌شد که بدانیم هر یک‌‌متر‌‌‌مکعب از فاضلاب بصورت خام (تصفیه نشده) ۶۰-۴۰ متر مکعب آب را آلوده‌می‌نماید. با ورود فزاینده فاضلاب به لایه های خاک به مرورخاصیت خاک را زایل نموده و لایه‌های خاک که قبلا می‌توانستند سهم مهمی در تغییرات کیفیت فاضلاب دفعی در زمین داشته باشند، دیگر توانایی انجام این کار ندارند و پساب‌های خروجی به آب‌های زیرزمینی می‌پیوندد و باعث انتقال آلودگی به منابع آبی می‌گردند. هر روز میلیونها نفر در سرتاسر جهان از کمبود آب خالص و گوارا و همچنین آلودگی آبهای آشامیدنی رنج میبرند و این بحران با سرعت در حال گسترش روی کره زمین است، لذا به منظور ایجاد تعادل چرخه حیاتی آب، فعالیت­ های پالایشی و تصفیه مصنوعی در دست بررسی و نهایتا بهره برداری قرار گرفت تا معضل فاضلاب های رو به رشد مخرب تعدیل شود و تا حد بالایی از ورود آلاینده‌های فاضلاب به چرخه های گردشی طبیعت و تخریب آن جلوگیری شود.

در این راستا شرکت آبنیک خدمات و پروژه های خود را از بدو تاسیس (۱۳۶۳) تاکنون، بر اساس اصول مقرون به صرفه و قابل اعتماد بودن سیستمها و خدمات تصفیه سازی ، به مراکز مسکونی، تجاری و صنعتی خدمات ارائه می دهد؛ و خدماتی از قبیل:

– سیستمهای تصفیه فاضلاب برای مراکز صنعتی، مسکونی و تجاری

– آب خالص برای استفاده مجدد

– فرآیند تصفیه فاضلاب برای صنایع

را در همه مراحل از مشاوره و طراحی و مهندسی تا اجرا به انجام می رساند. علاوه براین هدف برتر این شرکت انجام پروژه های تصفیه با، با صرفه ترین و خلاقانه ترین روش های ممکن می باشد.

تکنولوژی های ‘ZLD ‘Zero liquid discharge  و  USBFUpflow Sludge Blanket Filtration  نمونه هایی از این تکنولوژی های نو می باشند.

از سوی دیگر دنیای نو و الزامات آن، لزوم ورود مبحث هوشمند سازی را به این عرصه فراهم می آورد، شرکت آبنیک به یاری Mysmart Box اقدام به هوشمند سازی سیستم های تصفیه نموده، به طوری که با بهره گیری از این فناوری، توان کارکردی، بهره وری و کنترلی سیستم، چندین برابر شده است.

2 دیدگاه در “درباره ما

 1. احمد حسنوند

  با عرض سلام لطفا نمونه پروزه های در حال بهره برداری را ذکر بفرمایید.

  • abnic

   جناب اقای حسوند
   بزودی لیست پروژه های انجام شده و در حال بهره برداری در منوی پروژه ها بازگذاری خواهد شد . با سپاس از توجه شما
   متقی

پاسخ دهید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پاک کردن ارسال